IKON, Ryssland 1700-talets slut.

Lidelsens Gudsmoder.
Tempera på pannå. Risa, förgyllt silver, otydlig mästarstämpel, Kaluga 1793.
Storlek 30x26 cm.

Färgbortfall. Retuscher. Skador.

Klubbat pris
7 700
87 626
8 174
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Budhistorik (25 bud)
12
23 maj 2017 17:47
7 700 EUR
23 maj 2017 17:47
7 500 EUR
23 maj 2017 17:47
3 806 EUR
12
23 maj 2017 17:47
3 706 EUR
23 maj 2017 17:45
3 605 EUR
12
23 maj 2017 17:45
3 505 EUR
23 maj 2017 17:45
3 300 EUR
12
23 maj 2017 17:45
3 200 EUR
23 maj 2017 15:00
3 100 EUR
9
23 maj 2017 10:21
3 000 EUR
11
23 maj 2017 10:21
2 900 EUR
9
22 maj 2017 22:18
2 800 EUR
10
22 maj 2017 22:18
2 700 EUR
9
22 maj 2017 21:21
2 600 EUR
22 maj 2017 20:08
2 500 EUR
8
22 maj 2017 14:25
2 200 EUR
19 maj 2017 13:52
2 000 EUR
18 maj 2017 11:22
1 700 EUR
16 maj 2017 10:30
1 500 EUR
14 maj 2017 13:39
1 050 EUR
12 maj 2017 17:51
1 000 EUR
12 maj 2017 14:35
750 EUR
11 maj 2017 21:59
650 EUR
11 maj 2017 20:11
600 EUR
11 maj 2017 14:04
500 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

338. Finn Juhl, soffbord, model "FJ 4850"/"Eye", snickarmästare Carl Brørup, Danmark 1940-50-tal.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
16 000

ditt bud
15 500

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK