IKON, Ryssland 1700-talets slut.

Lidelsens Gudsmoder.
Tempera på pannå. Risa, förgyllt silver, otydlig mästarstämpel, Kaluga 1793.
Storlek 30x26 cm.

Färgbortfall. Retuscher. Skador.

Klubbat pris
7 700
88 319
8 058
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Budhistorik (25 bud)
12
23 maj 2017 17:47
7 700 EUR
23 maj 2017 17:47
7 500 EUR
23 maj 2017 17:47
3 806 EUR
12
23 maj 2017 17:47
3 706 EUR
23 maj 2017 17:45
3 605 EUR
12
23 maj 2017 17:45
3 505 EUR
23 maj 2017 17:45
3 300 EUR
12
23 maj 2017 17:45
3 200 EUR
23 maj 2017 15:00
3 100 EUR
9
23 maj 2017 10:21
3 000 EUR
11
23 maj 2017 10:21
2 900 EUR
9
22 maj 2017 22:18
2 800 EUR
10
22 maj 2017 22:18
2 700 EUR
9
22 maj 2017 21:21
2 600 EUR
22 maj 2017 20:08
2 500 EUR
8
22 maj 2017 14:25
2 200 EUR
19 maj 2017 13:52
2 000 EUR
18 maj 2017 11:22
1 700 EUR
16 maj 2017 10:30
1 500 EUR
14 maj 2017 13:39
1 050 EUR
12 maj 2017 17:51
1 000 EUR
12 maj 2017 14:35
750 EUR
11 maj 2017 21:59
650 EUR
11 maj 2017 20:11
600 EUR
11 maj 2017 14:04
500 EUR