912928

ALBERT EDELFELT

PÅ VÄG TILL RODDBÅTEN.

Sign. med dedikation. Olja på duk 37x58 cm.

Målad på Haiko sommaren 1883.

Helsingfors 1883, 1934; Viborg 1883.
Hintze nr. 254.
Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - B200

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 45 000 - 55 000 EUR

    39 900
    EUR
    380 604 SEK
    47 847 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (20 bud)
    723 maj 20:4739900EUR
    723 maj 20:4639000EUR
    923 maj 20:4438200EUR