912928

ALBERT EDELFELT

PÅ VÄG TILL RODDBÅTEN.

Sign. med dedikation. Olja på duk 37x58 cm.

Målad på Haiko sommaren 1883.

Helsingfors 1883, 1934; Viborg 1883.
Hintze nr. 254.
Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - B200

Kontakta ansvarig katalogiserare

Helena Laakso

Helena Laakso
Specialist klassisk finländsk konst, rysk och internationell konst, fotografi

+358-45 1246116
helena.laakso@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 45 000 - 55 000 EUR

    39 900
    EUR
    382 950 SEK
    46 505 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (20 bud)
    723 maj 20:4739900EUR
    723 maj 20:4639000EUR
    923 maj 20:4438200EUR