Magnus von Wright

(Finland, 1805-1868)
Magnus von Wright
(Finland, 1805-1868)

MAGNUS VON WRIGHT, NÖTSKRIKA SOM KLOCKDYNA.

Sign. 1867. Olja på duk 41x32 cm.

Ateneum 5.3-2.5 1982 nr 81; Halosenniemi 15.5-16.9 2007.

Konstnär

Representerad på museer i Finland och Sverige.

Klubbat pris
23 802
273 009
24 910
Utropspris
20 000 - 30 000 EUR
Budhistorik (23 bud)
23 maj 2017 20:26
23 802 EUR
23 maj 2017 20:26
23 602 EUR
23 maj 2017 20:25
23 401 EUR
23 maj 2017 20:25
23 201 EUR
23 maj 2017 20:24
21 300 EUR
23 maj 2017 20:24
21 100 EUR
23 maj 2017 20:23
20 800 EUR
23 maj 2017 20:23
20 600 EUR
23 maj 2017 20:22
20 200 EUR
23 maj 2017 20:22
20 000 EUR
23 maj 2017 20:22
16 600 EUR
23 maj 2017 20:22
16 400 EUR
23 maj 2017 19:07
13 200 EUR
23 maj 2017 19:07
13 000 EUR
23 maj 2017 19:07
12 800 EUR
23 maj 2017 19:07
12 600 EUR
23 maj 2017 19:06
12 400 EUR
23 maj 2017 19:06
12 200 EUR
23 maj 2017 18:50
12 000 EUR
21 maj 2017 8:09
6 000 EUR
19 maj 2017 10:21
4 200 EUR
13 maj 2017 19:26
4 000 EUR
12 maj 2017 8:12
3 000 EUR