Gerda Thesleff

(Finland, 1871-1939)
Gerda Thesleff
(Finland, 1871-1939)

GERDA THESLEFF, KERAMIKSKÅL. Sign. GT, Finland 1918.

Blomdekor i relief. Diam. 27 cm. Höjd 13 cm.

Krackelerad och liten skada i fotringen.

Klubbat pris
720
8 258
754
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (12 bud)
23 maj 2017 16:38
720 EUR
23 maj 2017 16:38
700 EUR
23 maj 2017 16:37
580 EUR
23 maj 2017 16:37
560 EUR
23 maj 2017 15:59
540 EUR
23 maj 2017 15:59
520 EUR
23 maj 2017 15:59
500 EUR
22 maj 2017 21:08
420 EUR
16 maj 2017 19:58
400 EUR
15 maj 2017 18:21
300 EUR
13 maj 2017 7:10
200 EUR
11 maj 2017 15:21
100 EUR