Tyko Sallinen

(Finland, 1879-1955)
Tyko Sallinen
(Finland, 1879-1955)

TYKO SALLINEN, STUDIE TILL SLAGSMÅLET II.

Olja på duk 48x53 cm.

Proveniens

Gösta Stenman.

Samling Gösta Stenman nr. 1332.

Konstnär

Klubbat pris
1 750
19 828
1 826
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Budhistorik (19 bud)
8
22 maj 2017 17:59
1 750 EUR
22 maj 2017 17:59
1 700 EUR
8
22 maj 2017 17:58
1 650 EUR
22 maj 2017 17:58
1 600 EUR
8
22 maj 2017 17:58
1 550 EUR
22 maj 2017 17:58
1 500 EUR
8
22 maj 2017 17:57
1 450 EUR
22 maj 2017 17:57
1 400 EUR
8
22 maj 2017 17:57
1 350 EUR
22 maj 2017 17:57
1 300 EUR
8
22 maj 2017 17:57
1 250 EUR
12 maj 2017 22:42
1 200 EUR
12 maj 2017 10:14
850 EUR
12 maj 2017 8:16
700 EUR
11 maj 2017 19:29
600 EUR
11 maj 2017 19:06
333 EUR
11 maj 2017 15:51
222 EUR
11 maj 2017 14:43
200 EUR
11 maj 2017 12:50
99 EUR