BYRÅ, rokoko, Mathias Engström (mästare i Stockholm 1758-1797).

Tre lådor, fanerad med valnöt och alm, röd kalkstensskiva. Signerad i översta lådans botten. Bredd ca 98 cm, höjd 80 cm, djup 51 cm.

Fanerskador. Torrsprickor.

Klubbat pris
3 000
34 410
3 140
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
Budhistorik (9 bud)
8
23 maj 2017 18:55
3 000 EUR
8
23 maj 2017 17:58
2 855 EUR
22 maj 2017 18:01
1 800 EUR
19 maj 2017 20:07
1 600 EUR
18 maj 2017 15:58
670 EUR
15 maj 2017 22:06
650 EUR
15 maj 2017 17:57
350 EUR
12 maj 2017 16:14
200 EUR
11 maj 2017 19:41
30 EUR