KONSOLBORD, empire, Sverige 1800-talets början

Förgylld örn med utbredda vingar. Vit marmorskiva. Bredd 83 cm, höjd ca 80 cm, djup ca 44,5 cm.

Renoverad med förstärkningar. Skador och ornament bortfall.

Klubbat pris
920
10 552
963
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (2 bud)
14 maj 2017 23:33
920 EUR
11 maj 2017 10:32
900 EUR