Eero Järnefelt

(Finland, 1863-1937)
Eero Järnefelt
(Finland, 1863-1937)

EERO JÄRNEFELT, LANDSKAP MED BÄCK.

Sign. 1930. Akvarell 33x47 cm.

Helsingfors Konsthall; 100-årsutställning 1964; nr. 175.

Klubbat pris
2 500
28 675
2 616
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Budhistorik (16 bud)
23 maj 2017 20:46
2 500 EUR
8
23 maj 2017 20:46
2 400 EUR
23 maj 2017 20:46
2 300 EUR
8
23 maj 2017 20:46
2 200 EUR
23 maj 2017 20:43
1 950 EUR
23 maj 2017 20:43
1 900 EUR
23 maj 2017 20:40
1 850 EUR
23 maj 2017 20:40
1 800 EUR
23 maj 2017 20:38
1 750 EUR
23 maj 2017 20:38
1 700 EUR
23 maj 2017 18:16
1 650 EUR
22 maj 2017 11:30
1 600 EUR
21 maj 2017 18:08
1 350 EUR
17 maj 2017 21:12
840 EUR
13 maj 2017 19:29
800 EUR
12 maj 2017 8:20
700 EUR