Akseli Gallen-Kallela

(Finland, 1865-1931)
Akseli Gallen-Kallela
(Finland, 1865-1931)

AKSELI GALLEN-KALLELA, "NAKEN MODELL".

Sign. 1894. Olja på duk 53x65 cm.

Konstnär

Klubbat pris
36 700
415 811
38 288
Utropspris
40 000 - 45 000 EUR
Budhistorik (21 bud)
10
22 maj 2017 17:49
36 700 EUR
11
22 maj 2017 17:49
36 500 EUR
10
22 maj 2017 17:47
35 200 EUR
11
22 maj 2017 17:47
35 000 EUR
10
22 maj 2017 17:47
30 200 EUR
11
22 maj 2017 17:46
30 000 EUR
9
22 maj 2017 17:43
26 000 EUR
10
22 maj 2017 17:37
25 300 EUR
9
22 maj 2017 17:14
25 000 EUR
8
21 maj 2017 1:01
22 200 EUR
19 maj 2017 20:14
22 000 EUR
17 maj 2017 1:09
20 000 EUR
14 maj 2017 23:23
17 000 EUR
14 maj 2017 19:35
15 800 EUR
13 maj 2017 7:08
15 600 EUR
12 maj 2017 22:20
15 400 EUR
12 maj 2017 7:55
15 200 EUR
12 maj 2017 6:38
15 000 EUR
11 maj 2017 20:41
6 200 EUR
11 maj 2017 15:31
6 000 EUR
11 maj 2017 13:24
5 000 EUR