Art & Antiques Helsingfors F186

32 föremål
KARMSTOLAR ETT PAR, Biedermeier, Ryssland 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
KARTBORD, England 1800-talets mitt.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KARMSTOL, biedermeier 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 104 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
KONSOLBORD, empire, Ryssland, Alexander I:s tid, 1800-talets början.
Klubbat pris
3 300 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
BYRÅ, gustaviansk stil 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 040 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
KARMSTOL, gustaviansk, 1700-talets slut.
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KARMSTOLAR ETT PAR, Ryssland 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 950 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
SPEGEL, Ryssland, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
SPEGEL SIGNERAD AV JOHAN ÅKERBLAD, gustaviansk 1700-talets slut.
Klubbat pris
1 700 EUR
Utropspris
1 500 EUR
BORD, Biedermeier, Ryssland 1800-talets mitt.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TABURETTER ETT PAR, av Carl Johan Wadström 1758-1816, Stockholmsarbete.
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
1 600 - 2 000 EUR
SPEGEL, Sverige, rokoko ca 1770-80.
Klubbat pris
680 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
SPEGEL, gustaviansk 1700-talets slut.
Klubbat pris
1 110 EUR
Utropspris
900 - 1 200 EUR
RYSK KARMSTOL FRÅN VINTERPALATSET, 1820-30-talet.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
KONSOLBORD, empire, Sverige 1800-talets början.
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
KARMSTOLAR ETT PAR, Ryssland, Biedermeier, 1800-talets början.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
900 - 1 200 EUR
STOLAR, ETT PAR, rokoko, Sverige 1770-tal.
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
BÄNK, Löfmark, Stockholm 1900-talets början.
Klubbat pris
1 067 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
BYRÅ, Sverige, rokoko, 1770-tal.
Klubbat pris
1 700 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
SPELBORD, Ryssland 1700-talets slut.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 200 - 1 600 EUR
SYBORD, gustavianskt ca 1800.
SYBORD, gustavianskt ca 1800.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
BYRÅ, rokoko, Mathias Engström (mästare i Stockholm 1758-1797).
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
Klubbat pris
840 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
SPEGEL, Ryssland, Nikolai I, 1820-30-tal.
Klubbat pris
1 523 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
TOALETTEBORD - PODRÖS, Ryssland, 1800-talets början.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
BORD, gustavianskt 1700-talets slut.
Klubbat pris
700 EUR
Utropspris
900 - 1 100 EUR