Marika Mäkelä

(Finland, Född 1947)
Marika Mäkelä
(Finland, Född 1947)

MARIKA MÄKELÄ, "WÜRZELN".

Triptyk. A tergo sign. -87. Olja på duk 180x50 + 200x277 + 180x50 cm.

Proveniens

Kunsthalle Basel. Privat samling.

Kunsthalle Basel 1988.

Pärmbild på utställningskatalog, Kunsthalle Basel 1988. Bild på vernissagekort.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
13 700
154 399
14 443
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
Budhistorik (18 bud)
10 okt 2017 15:54
13 700 EUR
10 okt 2017 15:54
13 500 EUR
10 okt 2017 15:51
12 300 EUR
10 okt 2017 15:51
12 100 EUR
10 okt 2017 9:08
11 200 EUR
10 okt 2017 9:08
11 000 EUR
9 okt 2017 21:31
10 200 EUR
9 okt 2017 21:27
10 000 EUR
9 okt 2017 21:27
9 800 EUR
9 okt 2017 21:27
9 000 EUR
9 okt 2017 21:27
8 800 EUR
9 okt 2017 21:26
7 400 EUR
9 okt 2017 21:26
7 200 EUR
2 okt 2017 14:54
5 000 EUR
1 okt 2017 23:00
840 EUR
1 okt 2017 18:46
820 EUR
28 sep 2017 9:26
800 EUR
28 sep 2017 9:21
30 EUR