827656

MARIKA MÄKELÄ

"WÜRZELN".

Triptyk. A tergo sign. -87. Olja på duk 180x50 + 200x277 + 180x50 cm.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Proveniens
Kunsthalle Basel. Privat samling.
Kunsthalle Basel 1988.
Pärmbild på utställningskatalog, Kunsthalle Basel 1988. Bild på vernissagekort.
Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - R200
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Laura Pohjola

Laura Pohjola
Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi

+358-400 464576
laura.pohjola@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 7 000 - 9 000 EUR

    Slutpris

    13 700
    EUR
    131 843 SEK
    16 164 USD

    Budhistorik (18 bud)
    5A10 okt 15:5413700EUR
    610 okt 15:5413500EUR
    5A10 okt 15:5112300EUR
    Acceptpris på 5 000 EUR uppnåddes