827656

MARIKA MÄKELÄ

"WÜRZELN".

Triptyk. A tergo sign. -87. Olja på duk 180x50 + 200x277 + 180x50 cm.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Proveniens
Kunsthalle Basel. Privat samling.
Kunsthalle Basel 1988.
Pärmbild på utställningskatalog, Kunsthalle Basel 1988. Bild på vernissagekort.
Följerätt
Ja

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Laura Pohjola

Laura Pohjola
Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi

laura.pohjola@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 7 000 - 9 000 EUR

    Slutpris

    13 700
    EUR
    140 104 SEK
    16 021 USD

    Budhistorik (18 bud)
    Acceptpris på 5 000 EUR uppnåddes