948467

HENRY WUORILA-STENBERG, "MOTSATTA STRANDEN".

A tergo sign. Olja på skiva 180x133 cm.

Ur serien "Himalaja".

Biennalen i Sao Paulo 1994. Applikaatio, 1. triennalen av finländskt konst, Helsingfors och St. Petersburg 1994. Uleåborg konstmuseum 1995.
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Laura Pohjola

    Laura Pohjola
    Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi

    laura.pohjola@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 - 4 000 EUR

    Slutpris

    4 200
    EUR
    43 099 SEK
    4 787 USD

    Budhistorik (31 bud)
    1210 okt 2017 17:114200EUR
    1110 okt 2017 17:114000EUR
    1210 okt 2017 17:103900EUR
    Acceptpris på 2 000 EUR uppnåddes