948467

HENRY WUORILA-STENBERG

"MOTSATTA STRANDEN".

A tergo sign. Olja på skiva 180x133 cm.

Ur serien "Himalaja".

Biennalen i Sao Paulo 1994. Applikaatio, 1. triennalen av finländskt konst, Helsingfors och St. Petersburg 1994. Uleåborg konstmuseum 1995.
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Laura Pohjola

Laura Pohjola
Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi

+358-400 464576
laura.pohjola@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 - 4 000 EUR

    Slutpris

    4 200
    EUR
    41 929 SEK
    4 932 USD

    Budhistorik (31 bud)
    1210 okt 17:114200EUR
    1110 okt 17:114000EUR
    1210 okt 17:103900EUR
    Acceptpris på 2 000 EUR uppnåddes