Henry Wuorila-Stenberg

(Finland, Född 1949)
Henry Wuorila-Stenberg
(Finland, Född 1949)

HENRY WUORILA-STENBERG, "MOTSATTA STRANDEN".

A tergo sign. Olja på skiva 180x133 cm.

Biennalen i Sao Paulo 1994. Applikaatio, 1. triennalen av finländskt konst, Helsingfors och St. Petersburg 1994. Uleåborg konstmuseum 1995.

Ur serien "Himalaja".

Klubbat pris
4 200
47 334
4 428
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (31 bud)
12
10 okt 2017 17:11
4 200 EUR
11
10 okt 2017 17:11
4 000 EUR
12
10 okt 2017 17:10
3 900 EUR
11
10 okt 2017 17:10
3 800 EUR
12
10 okt 2017 17:10
3 700 EUR
11
10 okt 2017 17:09
3 600 EUR
10 okt 2017 17:09
3 500 EUR
11
10 okt 2017 17:02
3 400 EUR
10
10 okt 2017 16:46
3 300 EUR
9
10 okt 2017 16:34
3 200 EUR
8
10 okt 2017 16:34
3 100 EUR
9
10 okt 2017 16:34
3 100 EUR
8
10 okt 2017 16:33
3 000 EUR
9
10 okt 2017 16:33
2 900 EUR
8
10 okt 2017 16:33
2 800 EUR
9
10 okt 2017 16:33
2 700 EUR
8
10 okt 2017 16:33
2 600 EUR
9
10 okt 2017 16:33
2 500 EUR
8
10 okt 2017 16:32
2 400 EUR
9
10 okt 2017 16:32
2 300 EUR
8
10 okt 2017 15:34
2 200 EUR
10 okt 2017 15:08
2 100 EUR
9
9 okt 2017 13:36
2 000 EUR
8
8 okt 2017 19:53
1 950 EUR
7 okt 2017 18:23
1 900 EUR
2 okt 2017 17:31
1 850 EUR
1 okt 2017 18:42
390 EUR
29 sep 2017 13:01
370 EUR
28 sep 2017 21:30
350 EUR
28 sep 2017 17:43
300 EUR
28 sep 2017 14:51
100 EUR