896187

TIMO SARPANEVA

GLASSKULPTUR. Sign. Timo Sarpaneva, Studio Pino Signoretto, Murano 2000.

Blåst, handformad och slipad. Höjd 57 cm, bredd 35 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

+358 40 1284 977
anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 16 000 - 18 000 EUR

    7 700
    EUR
    76 385 SEK
    9 080 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (3 bud)
    3 9 nov 10:097700EUR
    2 2 nov 21:117500EUR
    1 2 nov 17:123000EUR