GUNNEL NYMAN, SKÅL, "Äggskalet", signerad Gunnel Nyman Iittala. Formgiven 1947.

Klart glas med vitt underfång. Oregelbunden form. Längd ca 20 cm.

Smärre slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
920
10 552
963
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (13 bud)
13 nov 2017 19:54
920 EUR
13 nov 2017 19:54
900 EUR
13 nov 2017 19:53
880 EUR
13 nov 2017 19:51
860 EUR
13 nov 2017 19:45
840 EUR
13 nov 2017 18:36
820 EUR
13 nov 2017 17:11
800 EUR
13 nov 2017 16:44
750 EUR
13 nov 2017 15:28
700 EUR
5 nov 2017 21:41
660 EUR
4 nov 2017 9:43
600 EUR
3 nov 2017 9:41
500 EUR
2 nov 2017 17:08
300 EUR