Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö.

Klart glas med musch. Sent 1940-tal. Höjd 37 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
920
10 424
960
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (23 bud)
13 nov 2017 20:17
920 EUR
8
13 nov 2017 20:17
900 EUR
8
13 nov 2017 20:16
880 EUR
13 nov 2017 20:16
860 EUR
8
13 nov 2017 20:16
840 EUR
13 nov 2017 20:16
820 EUR
8
13 nov 2017 20:16
780 EUR
13 nov 2017 20:16
760 EUR
8
13 nov 2017 17:58
740 EUR
13 nov 2017 15:30
720 EUR
13 nov 2017 15:30
700 EUR
13 nov 2017 15:30
690 EUR
11 nov 2017 21:43
670 EUR
11 nov 2017 21:43
650 EUR
11 nov 2017 21:43
620 EUR
11 nov 2017 21:43
600 EUR
11 nov 2017 21:43
520 EUR
11 nov 2017 21:43
500 EUR
10 nov 2017 20:44
420 EUR
8 nov 2017 18:46
400 EUR
3 nov 2017 8:58
300 EUR
2 nov 2017 22:01
220 EUR
2 nov 2017 17:10
200 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977