936113

SIGRID SCHAUMAN

TRÄD.

Sign. Olja på pannå 35x28 cm.

Utförd ca 1963.

Amos Andersson 16.5-16.6 1968; Prins Eugens Waldemarsudde; Åbo Konstmuseum 26.5-1.9 2002.
Placering
Stora Robertsgatan 12
Följerätt
Ja

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 500 - 3 500 EUR

    Slutpris

    18 000
    EUR
    178 563 SEK
    21 226 USD

    Budhistorik (18 bud)
    2A14 nov 19:1218000EUR
    314 nov 19:1217800EUR
    2A14 nov 18:3517600EUR
    Acceptpris på 2 000 EUR uppnåddes