Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA, model 2062, Orno, 1950-tal.

Mässing. Brun eloxerad skärm med perforering. Foten beklädd med svart plastband. Höjd 145 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
4 550
51 552
4 747
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
Budhistorik (23 bud)
13 nov 2017 19:24
4 550 EUR
8
13 nov 2017 19:21
4 350 EUR
13 nov 2017 19:20
4 150 EUR
13 nov 2017 19:20
4 100 EUR
13 nov 2017 19:19
3 900 EUR
13 nov 2017 19:19
3 800 EUR
13 nov 2017 19:18
3 750 EUR
13 nov 2017 19:18
3 650 EUR
13 nov 2017 19:17
3 500 EUR
13 nov 2017 19:17
3 400 EUR
13 nov 2017 19:16
3 250 EUR
13 nov 2017 19:16
3 150 EUR
13 nov 2017 19:11
2 750 EUR
13 nov 2017 19:03
2 650 EUR
13 nov 2017 19:03
2 610 EUR
13 nov 2017 18:46
2 000 EUR
11 nov 2017 0:14
1 827 EUR
5 nov 2017 10:21
1 777 EUR
4 nov 2017 19:17
1 666 EUR
3 nov 2017 0:31
1 483 EUR
2 nov 2017 18:34
1 133 EUR
2 nov 2017 17:22
888 EUR
2 nov 2017 17:13
111 EUR