961024

HELENA TYNELL

VAS, "Norrsken", signerad Helena Tynell, Riihimäen Lasi Oy.

Flerfärgad slipad kristall. Höjd 28,5 cm.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Konditionsrapport

Slitage. Två mindre nagg.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

+358 40 1284 977
anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 000 - 1 200 EUR

    Slutpris

    2 501
    EUR
    24 810 SEK
    2 949 USD

    Budhistorik (35 bud)
    814 nov 19:562501EUR
    2A14 nov 19:562500EUR
    214 nov 19:522400EUR