Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS, "Pärlbandet", signerad G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -58.

Klart glas med inneslutna bubblor. Höjd 21 cm.

Obetydligt ytslitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
720
8 258
754
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (13 bud)
13 nov 2017 19:57
720 EUR
13 nov 2017 19:57
700 EUR
13 nov 2017 19:57
700 EUR
13 nov 2017 19:56
680 EUR
13 nov 2017 19:56
660 EUR
13 nov 2017 19:56
640 EUR
13 nov 2017 19:56
620 EUR
13 nov 2017 19:51
600 EUR
13 nov 2017 19:43
480 EUR
13 nov 2017 19:25
460 EUR
6 nov 2017 0:08
343 EUR
4 nov 2017 19:57
220 EUR
2 nov 2017 19:01
200 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977