964219

MAX SALMI, "DAM".

Sign. 1956. Olja på duk 43x53 cm.

Suomen Taideakatemian kolmivuotisnäyttely, 1956, Galerie Finnforum, 14.3.-25.3.1981, Galleria Taide Malkki, 10.-22.4.1981, Uudenkaupungin kulttuuri- ja museolautakunta, 1.11.-24.11.1991, Turun Taidemuseo 7.10.-7.11.1993.
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 800 - 1 000 EUR

    Slutpris

    6 500
    EUR
    68 334 SEK
    7 327 USD

    Budhistorik (33 bud)
    6A14 nov 2017 20:406500EUR
    314 nov 2017 20:406300EUR
    614 nov 2017 20:406005EUR
    Acceptpris på 640 EUR uppnåddes