964219

MAX SALMI

"DAM".

Sign. 1956. Olja på duk 43x53 cm.

Suomen Taideakatemian kolmivuotisnäyttely, 1956, Galerie Finnforum, 14.3.-25.3.1981, Galleria Taide Malkki, 10.-22.4.1981, Uudenkaupungin kulttuuri- ja museolautakunta, 1.11.-24.11.1991, Turun Taidemuseo 7.10.-7.11.1993.
Placering
Stora Robertsgatan 12
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johanna Lindfors

Johanna Lindfors
Specialist, konst

040 5608084
johanna.lindfors@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 800 - 1 000 EUR

    Slutpris

    6 500
    EUR
    64 481 SEK
    7 665 USD

    Budhistorik (33 bud)
    6A14 nov 20:406500EUR
    314 nov 20:406300EUR
    614 nov 20:406005EUR
    Acceptpris på 640 EUR uppnåddes