OILI MÄKI, bildväv, signerad och daterad -72.
Blå Drottning. 76x76 cm.
Sedvanligt slitage.
Wäinö Aaltonens museum 1972.
Galleri CIAB, Genève 1973.
Finlands ambassad 1973.
Villmanstrand konstmuseum 1973.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.