Gerda Thesleff

(Finland, 1871-1939)
Gerda Thesleff
(Finland, 1871-1939)

GERDA THESLEFF, vas, keramik, signerad GT.

Floraldekor mot ljus fond. Höjd 16 cm.

Bruksslitage. Krackelyr.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
700
7 889
730
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (11 bud)
13 nov 2017 19:02
700 EUR
13 nov 2017 19:02
680 EUR
13 nov 2017 19:01
660 EUR
13 nov 2017 19:01
640 EUR
13 nov 2017 19:00
620 EUR
13 nov 2017 19:00
600 EUR
13 nov 2017 19:00
580 EUR
13 nov 2017 19:00
560 EUR
13 nov 2017 18:59
540 EUR
13 nov 2017 18:56
520 EUR
12 nov 2017 7:45
500 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977