MAURI ALMARI, taklampa, Idman, 1900-talets mitt.

Mässingsstomme, tre armar med lövdekor. Kuporna i omfångsglas. Totalhöjd 70 cm, diameter 43 cm.

Slitage. Anlupen. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
670
7 685
701
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (10 bud)
8
13 nov 2017 18:25
670 EUR
13 nov 2017 18:25
650 EUR
13 nov 2017 18:24
641 EUR
13 nov 2017 18:24
621 EUR
7 nov 2017 22:09
600 EUR
5 nov 2017 8:25
550 EUR
4 nov 2017 19:11
464 EUR
4 nov 2017 15:37
444 EUR
3 nov 2017 21:11
400 EUR
3 nov 2017 18:33
30 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977