Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, glasskulptur, signerad, Aimo Okkolin, Riihimäenlasi Oy.

Båt. Klar skärslipad kristall. Längd 42,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
760
8 010
870
Utropspris
500 - 700 EUR
Budhistorik (19 bud)
13 nov 2017 20:07
760 EUR
13 nov 2017 19:50
740 EUR
8
13 nov 2017 19:50
740 EUR
13 nov 2017 15:42
720 EUR
13 nov 2017 15:42
700 EUR
13 nov 2017 15:42
700 EUR
13 nov 2017 15:42
620 EUR
13 nov 2017 15:42
600 EUR
13 nov 2017 15:39
560 EUR
13 nov 2017 14:02
540 EUR
13 nov 2017 14:02
540 EUR
13 nov 2017 14:01
520 EUR
13 nov 2017 14:01
500 EUR
13 nov 2017 10:40
480 EUR
12 nov 2017 20:57
460 EUR
11 nov 2017 15:26
440 EUR
8 nov 2017 10:17
420 EUR
2 nov 2017 15:17
400 EUR
2 nov 2017 14:41
200 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977