Oiva Toikka

(Finland, 1931-2019)
Oiva Toikka
(Finland, 1931-2019)

OIVA TOIKKA, glasskulptur "Bambu", signerad Oiva Toikka, Nuutajärvi Notsjö.

Flerfärgat grönt glas. Höjd 70 cm.

Små nagg undertill.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
3 100
32 674
3 548
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Budhistorik (19 bud)
14 nov 2017 18:47
3 100 EUR
14 nov 2017 18:47
3 000 EUR
14 nov 2017 18:47
2 600 EUR
14 nov 2017 18:47
2 500 EUR
14 nov 2017 18:44
1 900 EUR
14 nov 2017 18:44
1 850 EUR
13 nov 2017 18:01
1 800 EUR
6 nov 2017 0:14
1 750 EUR
6 nov 2017 0:14
1 700 EUR
6 nov 2017 0:14
1 650 EUR
6 nov 2017 0:14
1 600 EUR
6 nov 2017 0:14
1 550 EUR
3 nov 2017 8:08
1 500 EUR
2 nov 2017 15:39
1 500 EUR
2 nov 2017 15:38
1 400 EUR
2 nov 2017 15:38
1 350 EUR
2 nov 2017 15:38
1 300 EUR
2 nov 2017 15:38
1 250 EUR
2 nov 2017 12:29
1 200 EUR