LISA JOHANSSON PAPE, taklampa, Stockmann Orno, 1940-tal.

Skaftet i mässing med dekor av glasblommor. Glaskupa i överfångsglas. Höjd 80 cm, diameter 50 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
800
8 256
915
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (5 bud)
13 nov 2017 18:54
800 EUR
13 nov 2017 16:46
520 EUR
13 nov 2017 9:49
500 EUR
11 nov 2017 9:06
250 EUR
4 nov 2017 19:23
50 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13