Carl Gustaf Hiort af Ornäs

(Finland, 1911-1995)
Carl Gustaf Hiort af Ornäs
(Finland, 1911-1995)

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, vitrin, "Näyttely-vitriini" tillverkare Huonekalu Mikko Nupponen Oy, 1950-tal.

Teakstomme, glasskåp med dubbla dörrar och hyllinredning. Bredd 82 cm, djup 30 cm, höjd 130 cm.

Slitage och märken.

Klubbat pris
940
10 725
978
Utropspris
900 - 1 100 EUR
Budhistorik (17 bud)
8
13 nov 2017 18:05
940 EUR
13 nov 2017 18:03
920 EUR
13 nov 2017 18:03
900 EUR
13 nov 2017 18:02
880 EUR
8
13 nov 2017 18:02
860 EUR
13 nov 2017 18:01
820 EUR
13 nov 2017 17:59
800 EUR
13 nov 2017 17:59
800 EUR
13 nov 2017 17:59
780 EUR
13 nov 2017 17:59
760 EUR
13 nov 2017 17:59
740 EUR
13 nov 2017 17:59
720 EUR
13 nov 2017 17:55
700 EUR
3 nov 2017 13:41
420 EUR
2 nov 2017 17:35
300 EUR
2 nov 2017 17:04
200 EUR
2 nov 2017 16:18
90 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977