Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, vas, signerad Gunnel Nyman, Iittala.

Klar kristallglas. Höjd 17 cm.

Slitage och märken.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
550
5 759
625
Utropspris
700 - 900 EUR
Budhistorik (8 bud)
14 nov 2017 17:30
550 EUR
14 nov 2017 17:29
520 EUR
14 nov 2017 17:28
500 EUR
14 nov 2017 17:27
450 EUR
14 nov 2017 17:27
400 EUR
14 nov 2017 17:26
350 EUR
4 nov 2017 19:58
300 EUR
2 nov 2017 17:11
200 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13