Matti Karppanen

(Finland, 1873-1953)
Matti Karppanen
(Finland, 1873-1953)

MATTI KARPPANEN, olja på duk, a tergo signerad och daterad 1895.

Småfåglar. 30x25 cm.

Illa spänd duk. Något slitage. Skrapmärken.

Klubbat pris
1 500
15 810
1 717
Utropspris
1 800 EUR
Budhistorik (10 bud)
8
11 dec 2017 18:22
1 500 EUR
9 dec 2017 21:52
1 450 EUR
9 dec 2017 15:35
980 EUR
5 dec 2017 19:11
800 EUR
3 dec 2017 10:52
770 EUR
2 dec 2017 22:00
720 EUR
30 nov 2017 23:07
700 EUR
30 nov 2017 17:16
555 EUR
30 nov 2017 16:08
500 EUR
30 nov 2017 15:16
30 EUR