EN SKRIVBYRÅ, av Carl Lindborg, gustaviansk, 1700-talets slut, signerad, samt med snickarämbetets stämpel.

Mahognyfanerad, med bronsbeslag. Grå kalkstensskiva. Signerad under skivan. Bredd 111,5 cm, djup 57,5 cm, höjd 99,5 cm.

Renoverad.

Klubbat pris
2 700
30 591
2 817
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (12 bud)
9
12 dec 2017 18:51
2 700 EUR
12 dec 2017 17:49
2 600 EUR
8
12 dec 2017 8:56
2 500 EUR
11 dec 2017 14:06
2 400 EUR
7 dec 2017 14:17
2 300 EUR
5 dec 2017 11:23
2 200 EUR
4 dec 2017 18:07
2 100 EUR
3 dec 2017 18:01
1 800 EUR
3 dec 2017 11:55
1 200 EUR
30 nov 2017 23:13
1 000 EUR
30 nov 2017 13:26
40 EUR
30 nov 2017 12:41
30 EUR