VÄGGLAMPETTER ETT PAR, Frankrike 1860-70-tal

Förgylld och patinerad brons, för fyra ljus. Höjd 93 cm.

Slitage.

Proveniens

Beställda till inredingen av Presidentens slott för Finlands blivande kung Friedrich Karl. Inredningen såldes sedermera av Stockmann.

Riddarhuset 2017.

5 000
57 350
5 233
Utropspris
10 000 - 15 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
30 nov 2017 17:09
5 000 EUR
30 nov 2017 16:16
2 200 EUR
30 nov 2017 13:50
1 000 EUR