Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)

HUGO SIMBERG, "Kransbärare"

Etsning, Signerad fecit, daterad i plåten 1906. Äkthetsintyg av Anni Simberg daterad 25/4 -28. Bildstorlek 16,9 x 28,2 cm.

Missfärgningar. Fläckar.

Konstnär

Klubbat pris
1 652
18 618
1 742
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (35 bud)
11
12 dec 2017 17:39
1 652 EUR
12 dec 2017 17:39
1 602 EUR
11
12 dec 2017 17:39
1 552 EUR
12 dec 2017 17:39
1 502 EUR
11
12 dec 2017 17:39
1 252 EUR
12 dec 2017 17:38
1 202 EUR
11
12 dec 2017 17:37
1 101 EUR
10
12 dec 2017 16:39
1 051 EUR
8
12 dec 2017 12:31
1 001 EUR
9
12 dec 2017 12:31
1 000 EUR
9
12 dec 2017 12:25
970 EUR
8
12 dec 2017 12:25
950 EUR
9
12 dec 2017 12:21
921 EUR
8
12 dec 2017 11:59
901 EUR
9
12 dec 2017 11:59
900 EUR
9
12 dec 2017 11:28
840 EUR
8
12 dec 2017 6:04
820 EUR
11 dec 2017 18:55
800 EUR
11 dec 2017 18:55
800 EUR
11 dec 2017 18:55
770 EUR
11 dec 2017 18:55
750 EUR
11 dec 2017 18:54
720 EUR
11 dec 2017 18:54
700 EUR
11 dec 2017 18:54
680 EUR
11 dec 2017 18:54
660 EUR
11 dec 2017 18:54
640 EUR
11 dec 2017 18:54
620 EUR
9 dec 2017 21:24
600 EUR
7 dec 2017 19:00
520 EUR
4 dec 2017 20:11
480 EUR
4 dec 2017 18:35
460 EUR
1 dec 2017 12:21
400 EUR
1 dec 2017 8:02
250 EUR
30 nov 2017 18:25
200 EUR
30 nov 2017 16:22
30 EUR