Sigfrid August Keinänen

(Finland, 1841-1914)
Sigfrid August Keinänen
(Finland, 1841-1914)

SIGFRID AUGUST KEINÄNEN, "Pojke vid fönstret"

Olja på duk, Signerad och daterad -76, 45 x 63 cm.

Proveniens

Gösta Stenman

Klubbat pris
3 500
39 445
3 690
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
Budhistorik (7 bud)
12 dec 2017 17:56
3 500 EUR
12 dec 2017 17:09
3 400 EUR
11 dec 2017 7:27
2 500 EUR
3 dec 2017 17:55
800 EUR
1 dec 2017 14:33
750 EUR
30 nov 2017 23:09
700 EUR
30 nov 2017 21:03
100 EUR