GUSTAVIANSK STOL, Stockholm, 1700-talets slut.

Förgylld med stoppad rygg och sits. Stockholms stolmakarämbetets sigill. Rygg höjd 88,5 cm, bredd 59,5 cm, sitthöjd ca 40 cm.

Renoverad. Senare förgyllning.

Klubbat pris
700
7 931
730
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Budhistorik (3 bud)
9 dec 2017 17:39
700 EUR
2 dec 2017 10:39
410 EUR
1 dec 2017 22:32
30 EUR