Madeleine Pyk – en samling F769

Sigfrid August Keinänen

(Finland, 1841-1914)
Sigfrid August Keinänen
(Finland, 1841-1914)

SIGFRID AUGUST KEINÄNEN, "KROSSAD GLÄDJE".

Signerad 1878. Olja på duk, 64x47,5 cm.

Galerie Hörhammer 1974.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
5 500
57 970
6 294
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Budhistorik (15 bud)
12 dec 2017 18:01
5 500 EUR
12 dec 2017 18:00
5 400 EUR
12 dec 2017 18:00
5 200 EUR
12 dec 2017 18:00
5 000 EUR
12 dec 2017 18:00
4 800 EUR
12 dec 2017 17:59
4 600 EUR
12 dec 2017 17:59
4 400 EUR
12 dec 2017 17:59
4 200 EUR
8 dec 2017 21:05
4 000 EUR
8 dec 2017 17:37
3 000 EUR
5 dec 2017 20:16
2 650 EUR
1 dec 2017 21:43
2 200 EUR
1 dec 2017 20:05
2 000 EUR
1 dec 2017 14:34
520 EUR
30 nov 2017 23:09
500 EUR