TAKKRONA AV OLOF WESTERBERG, rokoko, Stockholm 1792.

Förgylld brons stomme med olika formade blad prismor. För sex ljus. Signerad med lapp som var gömd i kronan. Höjd 95 cm.

Flertal glas utbytta, en del glas saknas. Reparerad.

Klubbat pris
21 700
244 559
22 644
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
Budhistorik (51 bud)
11 dec 2017 17:27
21 700 EUR
11 dec 2017 17:27
21 500 EUR
11 dec 2017 17:27
21 300 EUR
11 dec 2017 17:27
21 100 EUR
11 dec 2017 17:27
20 900 EUR
11 dec 2017 17:27
20 700 EUR
11 dec 2017 17:26
20 300 EUR
11 dec 2017 17:26
20 100 EUR
11 dec 2017 17:26
19 300 EUR
11 dec 2017 17:26
19 100 EUR
11 dec 2017 17:25
18 200 EUR
11 dec 2017 17:25
18 000 EUR
11 dec 2017 17:24
17 300 EUR
11 dec 2017 17:23
17 100 EUR
11 dec 2017 17:23
17 100 EUR
11 dec 2017 17:23
16 300 EUR
11 dec 2017 17:23
16 100 EUR
11 dec 2017 17:22
15 100 EUR
11 dec 2017 17:22
15 100 EUR
11 dec 2017 17:22
13 300 EUR
11 dec 2017 17:21
13 100 EUR
11 dec 2017 17:20
12 700 EUR
11 dec 2017 17:20
12 500 EUR
11 dec 2017 17:20
11 600 EUR
11 dec 2017 17:20
11 400 EUR
11 dec 2017 17:18
11 300 EUR
11 dec 2017 17:18
11 100 EUR
11 dec 2017 17:18
10 800 EUR
11 dec 2017 17:18
10 600 EUR
11 dec 2017 17:16
10 300 EUR
11 dec 2017 17:16
10 100 EUR
11 dec 2017 17:15
9 400 EUR
11 dec 2017 17:15
9 200 EUR
11 dec 2017 17:15
7 900 EUR
11 dec 2017 17:15
7 700 EUR
11 dec 2017 17:14
6 700 EUR
11 dec 2017 17:14
6 500 EUR
11 dec 2017 17:14
5 900 EUR
11 dec 2017 17:14
5 700 EUR
11 dec 2017 17:13
5 500 EUR
11 dec 2017 17:13
5 300 EUR
11 dec 2017 17:12
5 100 EUR
11 dec 2017 17:12
4 900 EUR
11 dec 2017 17:08
4 700 EUR
11 dec 2017 17:08
4 500 EUR
11 dec 2017 16:59
4 400 EUR
11 dec 2017 16:58
4 200 EUR
11 dec 2017 16:58
4 000 EUR
11 dec 2017 16:13
3 200 EUR
1 dec 2017 20:04
1 000 EUR
1 dec 2017 10:38
100 EUR