SPEGEL OCH KONSOLBORD FRÅN NIKOLAI PALATSET, ST:PETERSBURG, ca 1900,

Fanerad med masurbjörk, bronsbeslag. Bredd 96 cm, Djup 49 cm, Höjd 231 cm.

Avkortad Fanerskador.

Proveniens

NIKOLAI PALATSET, ST:PETERSBURG
Palatset byggdes av Nikolai I åt hans tredje son Nikolaj Nikolajevits (1831-1891) år 1861. Efter revolutionen nationaliserades palatset och övertogs av Arbetarnas förbund och kallades Arbetarnas palats.

Klubbat pris
5 200
59 332
5 409
Utropspris
1 500 - 3 000 EUR
Budhistorik (51 bud)
11 dec 2017 17:03
5 200 EUR
8
11 dec 2017 17:03
5 000 EUR
11 dec 2017 17:03
5 000 EUR
8
11 dec 2017 17:02
4 800 EUR
11 dec 2017 17:02
4 600 EUR
8
11 dec 2017 17:02
4 400 EUR
11 dec 2017 17:01
4 200 EUR
8
11 dec 2017 17:01
4 000 EUR
11 dec 2017 17:01
3 900 EUR
8
11 dec 2017 17:00
3 800 EUR
11 dec 2017 17:00
3 700 EUR
8
11 dec 2017 17:00
3 600 EUR
11 dec 2017 16:59
3 500 EUR
8
11 dec 2017 16:59
3 400 EUR
11 dec 2017 16:59
3 300 EUR
8
11 dec 2017 16:59
3 200 EUR
11 dec 2017 16:58
3 100 EUR
8
11 dec 2017 16:58
3 000 EUR
8
11 dec 2017 16:56
2 900 EUR
11 dec 2017 16:56
2 800 EUR
8
11 dec 2017 16:56
2 800 EUR
11 dec 2017 16:55
2 700 EUR
8
11 dec 2017 16:52
2 600 EUR
11 dec 2017 16:52
2 500 EUR
8
11 dec 2017 16:52
2 400 EUR
11 dec 2017 16:52
2 300 EUR
8
11 dec 2017 16:52
2 200 EUR
11 dec 2017 16:52
2 100 EUR
8
11 dec 2017 16:52
2 000 EUR
11 dec 2017 16:52
1 950 EUR
8
11 dec 2017 16:52
1 900 EUR
11 dec 2017 16:51
1 850 EUR
8
11 dec 2017 16:51
1 800 EUR
11 dec 2017 16:51
1 750 EUR
8
11 dec 2017 16:51
1 700 EUR
11 dec 2017 16:49
1 650 EUR
8
11 dec 2017 16:48
1 600 EUR
11 dec 2017 16:47
1 550 EUR
8
11 dec 2017 16:47
1 500 EUR
11 dec 2017 16:47
1 450 EUR
8
11 dec 2017 16:47
1 400 EUR
11 dec 2017 16:41
1 350 EUR
8 dec 2017 23:19
1 300 EUR
8 dec 2017 22:38
1 250 EUR
8 dec 2017 21:12
1 200 EUR
5 dec 2017 20:34
700 EUR
4 dec 2017 20:29
650 EUR
3 dec 2017 0:45
600 EUR
1 dec 2017 20:02
500 EUR
1 dec 2017 14:03
200 EUR
30 nov 2017 14:43
100 EUR