BANKETT, Ryssland ca 1900, masurbjörk och bronsbeslag.

Sabelformade ben med fast stoppad sits. Storlek 135x51 cm.

Fanerskador.

Proveniens

NIKOLAI PALATSET, ST:PETERSBURG
Palatset byggdes av Nikolai I åt hans tredje son Nikolai 1861. Efter revolutionen nationaliserades palatset och övertogs av Arbetarnas förbund och kallades Arbetarnas palats.

Klubbat pris
2 700
28 458
3 090
Utropspris
1 500 - 3 000 EUR
Budhistorik (20 bud)
11 dec 2017 18:00
2 700 EUR
11 dec 2017 18:00
2 600 EUR
11 dec 2017 18:00
2 600 EUR
11 dec 2017 14:31
2 500 EUR
11 dec 2017 12:58
2 400 EUR
11 dec 2017 12:58
2 310 EUR
11 dec 2017 12:57
2 100 EUR
11 dec 2017 12:57
2 000 EUR
11 dec 2017 12:56
1 550 EUR
11 dec 2017 12:56
1 500 EUR
11 dec 2017 12:56
1 350 EUR
11 dec 2017 12:56
1 300 EUR
10 dec 2017 9:47
1 250 EUR
8 dec 2017 21:10
1 200 EUR
7 dec 2017 18:10
570 EUR
4 dec 2017 9:46
550 EUR
1 dec 2017 20:07
530 EUR
1 dec 2017 16:30
340 EUR
1 dec 2017 14:17
320 EUR
30 nov 2017 13:53
300 EUR