963598

PEKKA HALONEN

VINTERDAG.

Signerad och daterad 1909. Olja på duk, 70,5x51 cm.

Proveniens
Galerie Hörhammer. Gåva till Tor Nessling.
Nr. 381. i Lindström, 1957.
Placering
Stora Robertsgatan 12

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johanna Lindfors

Johanna Lindfors
Specialist, konst. PR

040 5608084
johanna.lindfors@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 25 000 - 30 000 EUR

    Slutpris

    24 401
    EUR
    243 597 SEK
    28 655 USD

    Budhistorik (29 bud)
    711 dec 19:1824401EUR
    611 dec 19:1824201EUR
    7A11 dec 19:1824200EUR
    Acceptpris på 20 000 EUR uppnåddes