963598

PEKKA HALONEN, VINTERDAG.

Signerad och daterad 1909. Olja på duk, 70,5x51 cm.

Proveniens
Galerie Hörhammer. Gåva till Tor Nessling.
Nr. 381. i Lindström, 1957.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Lindfors

    Johanna Lindfors
    Specialist, konst.

    johanna.lindfors@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 25 000 - 30 000 EUR

    Slutpris

    24 401
    EUR
    251 155 SEK
    27 650 USD

    Budhistorik (29 bud)
    Acceptpris på 20 000 EUR uppnåddes