OFFICERSVÄRJA, Ryssland, för infanteriet, modell 1841-65.

Förgyllt mässingfäste, kavel av fiskskinn med lindning av mässingtråd. Parerstången märkt Schaaf St Petersburg. Klingan märkt WKC A:Solingen. Längd 97 cm, klingan 83,5 cm.

Något slitage. Små skador i klingan och kaveln. Baljan saknas.

Klubbat pris
770
8 562
812
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (15 bud)
11 dec 2017 18:51
770 EUR
11 dec 2017 18:51
750 EUR
11 dec 2017 14:28
720 EUR
11 dec 2017 14:28
700 EUR
11 dec 2017 14:28
700 EUR
11 dec 2017 1:01
640 EUR
9 dec 2017 21:25
620 EUR
9 dec 2017 21:25
610 EUR
5 dec 2017 15:26
600 EUR
5 dec 2017 15:26
580 EUR
5 dec 2017 11:56
520 EUR
1 dec 2017 19:46
500 EUR
30 nov 2017 19:28
140 EUR
30 nov 2017 16:07
110 EUR
30 nov 2017 16:01
100 EUR