ALTARSKÅP, triptyk, målat trä, Flamländsk, 1600-1700-tal.

Svartmålat och förgyllt ramverk av trä. Triptyk med Korsfäsningen som centralmotiv. Målad på kopparplåt. Höjd 36 cm, bredd 28 cm.

Slitage och små skador.

Heinola stadsmuseum 2014.

Klubbat pris
1 250
14 088
1 318
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (22 bud)
10
12 dec 2017 17:15
1 250 EUR
9
12 dec 2017 17:15
1 200 EUR
10
12 dec 2017 17:15
1 200 EUR
9
12 dec 2017 17:14
1 100 EUR
10
12 dec 2017 17:14
1 050 EUR
9
12 dec 2017 17:14
1 000 EUR
10
12 dec 2017 17:14
980 EUR
9
12 dec 2017 17:14
960 EUR
10
12 dec 2017 17:14
940 EUR
9
10 dec 2017 17:40
920 EUR
8
10 dec 2017 17:40
900 EUR
8
9 dec 2017 23:34
870 EUR
9 dec 2017 23:34
850 EUR
9 dec 2017 23:33
840 EUR
8
9 dec 2017 23:33
820 EUR
9 dec 2017 7:43
800 EUR
5 dec 2017 21:19
780 EUR
4 dec 2017 23:29
750 EUR
1 dec 2017 17:09
600 EUR
1 dec 2017 14:59
400 EUR
30 nov 2017 17:33
350 EUR
30 nov 2017 13:06
200 EUR