TALLRIK, porslin, Popov, Ryssland, 1800-talets första hälft.

Polykrom dekor av målade blommor mot vit fond, blått brätte, förgylld dekor med lyror och lagerkransar. Diameter 23,5 cm.

Smärre slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
280
2 951
320
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (6 bud)
11 dec 2017 17:30
280 EUR
11 dec 2017 17:30
260 EUR
7 dec 2017 22:07
240 EUR
1 dec 2017 21:35
220 EUR
1 dec 2017 9:13
200 EUR
30 nov 2017 17:00
100 EUR