TEGLASHÅLLARE, silver och glas, Carl Gustav Ekqvist, St:Petersburg 1850-tal.

Nyrokoko. Genombruten dekor med lövornamentik. Klart och violett glas. Höjd 10,5 cm.

Smärre slitage. Otydliga stämplar. Repa i glaset.

Klubbat pris
745
8 441
777
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (18 bud)
11 dec 2017 18:15
745 EUR
11 dec 2017 18:14
725 EUR
11 dec 2017 18:14
710 EUR
11 dec 2017 17:36
680 EUR
11 dec 2017 17:36
660 EUR
11 dec 2017 17:35
640 EUR
11 dec 2017 17:35
620 EUR
11 dec 2017 17:35
600 EUR
11 dec 2017 17:35
580 EUR
11 dec 2017 15:54
560 EUR
11 dec 2017 15:54
540 EUR
11 dec 2017 10:46
520 EUR
10 dec 2017 21:30
500 EUR
6 dec 2017 20:30
360 EUR
6 dec 2017 20:30
340 EUR
1 dec 2017 18:46
320 EUR
1 dec 2017 0:34
300 EUR
30 nov 2017 16:20
100 EUR