977185

ALBERT EDELFELT

Akvarell, signerad och daterad Montbéliard 1888.

Franskt landskap, 38,5x27 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram.

Proveniens
Galerie Hörhammer, Vanhaa ja Uutta 1976

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Joachim Borgström

Joachim Borgström
Hemvärdering. Specialist klassiskt konst, möbler, konsthantverk och silver

joachim.borgstrom@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 - 10 000 EUR

    Slutpris

    7 000
    EUR
    72 650 SEK
    8 020 USD

    Budhistorik (5 bud)
    Acceptpris på 7 000 EUR uppnåddes