977185

ALBERT EDELFELT

Akvarell, signerad och daterad Montbéliard 1888.

Franskt landskap, 38,5x27 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram.

Proveniens
Galerie Hörhammer, Vanhaa ja Uutta 1976
Placering
Stora Robertsgatan 12

Kontakta ansvarig katalogiserare

Joachim Borgström

Joachim Borgström
Specialist klassiskt konst, möbler, konsthantverk och silver

+358 40 555 1334
joachim.borgstrom@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 - 10 000 EUR

    Slutpris

    7 000
    EUR
    69 561 SEK
    8 249 USD

    Budhistorik (5 bud)
    311 dec 18:107000EUR
    Acceptpris på 7 000 EUR uppnåddes
    211 dec 18:096800EUR
    311 dec 17:166000EUR