POKAL, silver, Olaus Wahl (1739-1770), Arensburg, Estland.

Ivändigt förgylld. Höjd 16,5 cm. Vikt 313 g.

Slitage.

Klubbat pris
2 800
31 556
2 922
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (8 bud)
10 dec 2017 20:31
2 800 EUR
9 dec 2017 22:07
2 700 EUR
9 dec 2017 10:38
2 000 EUR
4 dec 2017 18:09
1 400 EUR
3 dec 2017 19:53
1 300 EUR
1 dec 2017 20:10
1 200 EUR
1 dec 2017 19:44
1 000 EUR
1 dec 2017 10:49
500 EUR