PÅSKÄGG, porslin. Kejserliga porslinsfabriken, S:t Petersburg, 1800-talets slut.

Förgylld dekor med handmålat motiv av uppståndelsen. Höjd 9,5 cm.

Smärre slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
441
4 970
460
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (8 bud)
11 dec 2017 17:03
441 EUR
11 dec 2017 17:03
421 EUR
9 dec 2017 18:54
420 EUR
1 dec 2017 20:19
400 EUR
1 dec 2017 20:02
220 EUR
1 dec 2017 19:34
200 EUR
1 dec 2017 7:20
110 EUR
30 nov 2017 16:06
100 EUR