981110

TYKO SALLINEN

"Mörkblå aprilmoln".

Olja på duk, signerad, 46x47 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr.

Proveniens
Samling Gösta Stenman no 1291
Ateneum 1915
Placering
Stora Robertsgatan 12
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Joachim Borgström

Joachim Borgström
Specialist klassiskt konst, möbler, konsthantverk och silver

+358 40 555 1334
joachim.borgstrom@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CET

    8 timmar 57 minuter

    Utropspris: 800 EUR

    1 900
    EUR
    18 967 SEK
    2 231 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 1 950 EUR
    EUR

    OKAvbryt

    Budhistorik (33 bud)
    8A 8 dec 21:011900EUR
    11 8 dec 21:011850EUR
    8A 8 dec 21:001800EUR
    Acceptpris på 600 EUR uppnåddes