981110

TYKO SALLINEN, "Mörkblå aprilmoln".

Olja på duk, signerad, 46x47 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr.

Proveniens
Samling Gösta Stenman no 1291
Ateneum 1915
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Joachim Borgström

    Joachim Borgström
    Hemvärdering. Specialist klassiskt konst, möbler, konsthantverk och silver

    joachim.borgstrom@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 800 EUR

    Slutpris

    3 200
    EUR
    32 937 SEK
    3 626 USD

    Budhistorik (48 bud)
    Acceptpris på 600 EUR uppnåddes